<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=41022" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Митрополит Н...

Атлет заряза бягането си, за да помогне на контузен съперник да финишира (видео)

28 Септември 2019
0 3019

Първият ден от Световното първенство по лека атлетика в Доха ще бъде запомнен с един велик момент на спортсменство, съобщава сайтът dsport.bg.

""

Той се случи в сериите на 5000 метра бягане при мъжете и бе дело на Браима Сункар Дабо от Гвинея Бисау. Африканецът не бе сред претендентите за място на финала, но направи нещо, с което ще бъде запомнен повече и от шампиона. Той се отказа от собственото си състезание, за да помогне на закъсалия на пистата Джонатан Бъсби от Аруба.

ЕТИОПСКИ БЕГАЧ ПОМИСЛИ, ЧЕ Е СПЕЧЕЛИЛ СЪСТЕЗАНИЕ, НО СЕ ОКАЗА, ЧЕ ИМА ОЩЕ ЕДНА ОБИКОЛКА (ВИДЕО)

""

Три обиколки преди финала Бъсби вече се движеше едва-едва и изглеждаше пред припадане. Дабо обаче се притече на помощ, за да помогне на съперника си да завърши заедно с него.