<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=99685" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Тошко Йордан...

Бременните жени не са застрашени от спонтанен аборт след иРНК ваксина, сочи проучване

14 Септември 2021
0 211

Бременните жени не са застрашени от спонтанен аборт след поставяне на иРНК ваксина срещу коронавируса, предаде bTV, цитирайки американско проучване.

Специалистите са анализирали данни на 105 446 жени, които са били между шестата и 19-ата седмица от бременността си. На 7,8% от тях е поставена поне една доза от препарата на “Пфайзер/Бионтех”, а на 6% – от този на “Модерна”.

Бременните жени не са застрашени от спонтанен аборт след иРНК ваксина, сочи проучване

САЩ препоръчаха бременните жени да се ваксинират срещу Covid-19

Изследователите признават, че може да липсва информация. Например, те не са запознати с предишни бременности на жените. Въпреки това заключението им ще бъде от полза за лекарите, които съветват бременните жени относно поставянето на ваксина срещу Covid-19.

Опасни ли са ваксините за бременни и за репродуктивността?

Данните от изследването са публикувани в списанието на Американската медицинска асоциация.

Източник: bTV

Снимки: Unsplash

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции