<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=83085" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Току-що номин...

Българка е номинирана за пръв път за престижните филмови награди “Златен глобус”

03 Февруари 2021
0 311

Българска актриса се добра до престижните номинации за американските филмови награди “Златен глобус”.

24-годишната Мария Бакалова получи номинацията си за участието ѝ във втория филм от поредицата за казахстанския журналист Борат Сагдиев на Саша Барън Коен. Младата бургазлийка играе дъщерята на казахстанския журналист във филма с най-дългото заглавие: Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan.

Бакалова е номинирана за главна женска роля в мюзикъл/комедия в конкуренцията на Кейт Хъдсън (Music), Мишел Пфайфър (French Exit), Розамунд Пайк (I Care A Lot) и Ана Тейлър-Джой (Emma).

Дъщерята на Борат вдигна скандал на български в шоуто на Джими Кимъл (видео)

Зрелищен скеч на българката в шоуто на Джими Кимъл можете да си припомните във видеото горе.

Ето и всички номинирани филми, сериали и артисти: 

Най-добър драматичен игрален филм 

  • The Father
  • Mank
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • The Trial of the Chicago 8

Най-добра главна женска роля в драматичен филм

  • Вайола Дейвис (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • Андра Дей (The United States v. Billie Holliday)
  • Ванеса Кърби (Pieces of a Woman)
  • Франсис Макдорманд (Nomadland)
  • Кери Мълиган (Promising Young Woman)

Най-добра главна мъжка роля в драматичен филм 

  • Риз Ахмед (Sound of Metal)
  • Чадуик Боузман (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • Антъни Хопкинс (The Father)
  • Гари Олдман (Mank)
  • Тахар Рахим (The Mauritanian)

Най-добър комедиен игрален филм или мюзикъл 

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • Hamilton
  • Music
  • Palm Springs
  • The Prom

Най-добра главна женска роля в комедиен филм или мюзикъл 

  • Мария Бакалова (Borat Subsequent Moviefilm)
  • Кейт Хъдзън (Music)
  • Мишел Пфайфър (French Exit)
  • Розамунд Пайк (I Care A Lot) 
  • Аня Тейлър Джой (Emma.)

Най-добра главна мъжка роля в комедиен игрален филм или мюзикъл 

  • Саша Барън Коен  (Borat Subsequent Moviefilm)
  • Джеймс Кордън (The Prom)
  • Лин-Мануел Миранда (Hamilton)
  • Дев Пател (The Personal History of David Copperfield)
  • Анди Самбърг (Palm Springs)

Най-добър анимационен филм 

  • The Croods: A New Age
  • Onward
  • Over The Moon
  • Soul
  • Wolfwalkers

Най-добър чуждоезичен филм 

  • Another Round (Дания) 
  • La Llorona (Гватемала / Франция)
  • The Life Ahead (Италия) 
  • Minari (САЩ) 
  • Two of Us (Франция / САЩ) 

Най-добра поддържаща женска роля 

  • Глен Клоуз (Hillbilly Elegy) 
  • Оливия Колман (The Father)
  • Джоди Фостър (The Mauritanian) 
  • Аманда Сайфред (Mank) 
  • Хелена Ценгел (News of the World)

Най-добра поддържаща мъжка роля 

  • Саша Барън Коен (The Trial of the Chicago 7)
  • Даниел Калуя (Judas and the Black Messiah)
  • Джаред Лето (The Little Things)
  • Бил Мъри (On the Rocks)
  • Лесли Одъм джуниър (One Night in Miami)

Най-добър филмов режисьор

  • Емералд Фенел (Promising Young Woman)
  • Дейвид Финчър (Mank) 
  • Реджина Кинг (One Night in Miami)
  • Арън Соркин (The Trial of the Chicago 7)
  • Клоуи Жао (Nomadland)

Най-добър филмов сценарий 

  • Емералд Фенел (Promising Young Woman)
  • Джак Финчър (Mank) 
  • Арън Соркин (The Trial of the Chicago 7)
  • Флориан Целер, Кристофър Хемптън (The Father) 
  • Клоуи Жао (Nomadland)

Най-добър драматичен сериал

  • The Crown (Netflix)
  • Lovecraft Country (HBO) 
  • The Mandalorian (Disney +)
  • Ozark (Netflix)
  • Ratched (Netflix)

Най-добра женска роля в телевизионен сериал (Драма) 

  • Оливия Колман (The Crown)
  • Джоди Комър (Killing Eve)
  • Ема Корин (The Crown)
  • Лора Лини (Ozark) 
  • Сара Полсън (Ratched)

Най-добра мъжка роля в телевизионен сериал (Драма) 

  • Джейсън Бейтман (Ozark) 
  • Джош О’Конър (The Crown) 
  • Боб Оденкърк  (Better Call Saul) 
  • Ал Пачино (Hunters) 
  • Матю Рийс (Perry Mason) 

Най-добър комедиен сериал или мюзикъл 

  • Emily in Paris (Netflix) 
  • The Flight Attendant (HBO) 
  • The Great (Hulu) 
  • Schitt’s Creek (POP TV) 
  • Ted Lasso (Apple TV+)

Най-добра женска роля в телевизионен сериал (Комедия/Мюзикъл) 

  • Лили Колинс (Emily in Paris) 
  • Кейли Куоко (The Flight Attendant) 
  • Ел Фанинг (The Great) 
  • Джейн Леви (Zoey’s Extraordinary Playlist) 
  • Катрин О’Хара (Schitt’s Creek) 

Най-добра мъжка роля в телевизионен сериал (Комедия/Мюзикъл) 

  • Дон Чийдъл (Black Monday) 
  • Никълъс Холт (The Great)
  • Юджийн Леви (Schitt’s Creek) 
  • Джейсън Судейкис (Ted Lasso) 
  • Рами Юсеф (Ramy) 

Най-добър лимитиран сериал, антология или телевизионен филм

  • Normal People (Hulu) 
  • The Queen’s Gambit (Netflix) 
  • Small Axe (Amazon)
  • The Undoing (HBO)
  • Unorthodox (Netflix) 

Най-добра женска роля в лимитиран сериал, антология или телевизионен филм

  • Кейт Бланшет (Mrs. America) 
  • Дейзи Едгар-Джоунс (Normal People) 
  • Шира Хаас (Unorthodox)
  • Никол Кидман (The Undoing) 
  • Аня Тейлър-Джой (The Queen’s Gambit) 

Най-добра мъжка роля в лимитиран сериал, антология или телевизионен филм

  • Брайън Кранстън (Your Honor)
  • Джеф Даниелс (The Comey Rule)
  • Хю Грант (The Undoing) 
  • Итън Хоук (The Good Lord Bird) 
  • Марк Ръфало (I Know This Much is True) 

Най-добра поддържаща женска роля в телевизионен сериал 

  • Джилиан Андерсън (The Crown) 
  • Хелена Бонам Картър (The Crown) 
  • Джулия Гарнън (Ozark) 
  • Ани Мърфи (Schitt’s Creek) 
  • Синтия Никсън (Ratched) 

Най-добра поддържаща мъжка роля в телевизионен сериал

  • Джон Бойега (Small Axe) 
  • Брендан Глийсън (The Comey Rule) 
  • Даниел Леви (Schitt’s Creek) 
  • Джим Парсънс (Hollywood) 
  • Доналд Съдърланд (The Undoing) 

Източник: Дневник

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции