Следва: От следващат...

Двама наши състезатели спечелиха световни титли по карате киокушин в Япония (видео)

04 Декември 2019
0 89

Състезателите по карате киокушин Богомил Костов и Евгени Прудников донесоха нова спортна слава на България, ставайки шампиони на световното първенство за мъже на "без категории" и световното елитно първенство за юноши и ветерани. То се проведе в японската столица Токио, съобщи Нова тв.

Двете световни първенства се провеждат веднъж на 4 години. Тази година сили премериха състезатели от 60 държави.

17-ГОДИШНА БЪЛГАРКА ОГЛАВИ СВЕТОВНАТА ВЕЧНА РАНГЛИСТА ПО КАРАТЕ

16-годишният Богомил Костов печели първа световна титла за страната ни след победи в 4 срещи. Младежът от Бургас тренира вече 12 години. Макар да е печелил много битки и състезания, световната титла  в Япония е най-големият му успех досега.

Руснакът Евгени Прудников вече пета година живее в България и се състезава за страната, а сега печели и Световна титла при ветераните на възраст 40-44 г.  в супертежка категория. Той споделя, че е изключително доволен от решението си да дойде у нас заедно със семейството си, както и че е избрал да се състезава за България.

Източник: Нова тв