Отчетоха повишено ниво на радиация в Чернобил след горски пожар

06 Април 2020
29 1105

Горски пожар се разрази в Чернобилската забранена зона. На място има повишени нива на радиация, предаде Нова тв, цитирайки световните медии.

“Имаме лоши новини: нивото на радиация е над нормалното в центъра на пожара”, написа във Facebook ръководителят на службата за екоинспекция Егор Фирсов.

Вогнеборці продовжують боротися з пожежою, яка виникла у Чорнобильській зоні. Ситуація складна. Вогонь поширився на Чернобильску зону 20 гектарів, але загалом палає більше 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева…Є погані новини – у центрі пожежі радіація вище норми. Як ви бачите на відео, показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі.На жаль, руки в нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени в нас давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну й ту саму картину – в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси. Це варварство необхідно нарешті вже припиняти. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тисяч гривень. А за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже недавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний. Так тривати більше не може. Штрафи за підпали мають бути збільшені у 50-100 разів.Відповідні законопроекти є. Сподіваюся, вони будуть проголосовані. Інакше масштабні пожежі будуть і надалі відбуватися кожної осені та весни.

Публикувахте от Єгор Фірсов в Неделя, 5 април 2020 г.

Фирсов публикува снимка с гайгеров брояч, показващ радиоактивност, която е 16 пъти над нормата.

Въпреки това от службата за спешни случаи на Украйна заявяват, че нивата на радиация в столицата на Киев, на около 100 километра на юг, са в рамките на нормите. 

Сравнение между кадри от филма на HBO и истинския инцидент в Чернобил (видео и снимки)

Пожарът е обхванал над 100 хектара в горския парцел, намиращ се до атомната електроцентрала, където през 1986 г. стана най-тежката ядрена авария в историята.

Източник: Нова тв

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции