Стриптизьорки разнасят храна по домовете след като клубът им бе затворен заради коронавируса (видео и снимки)
Стриптизьорки от Портланд, Орегон в САЩ станаха доставчици на храна на адрес, след като клубът им бе затворен като част от мерките за борба с пандемията от Covid-19, предаде вестник OregonLive.
Всичко започнало, когато собственикът на известния в града стриптийз клуб Lucky Devil Lounge трябвало да затвори. Мярката била особено тежка за Шон Боулдън, защото оставяла без работа освен танцьорките, също барманите и охранителите на клуба. Така той замислил полу на шега новия си бизнес “Boober Eats”
От 7 ч. до 13:00 ч. Boober Eats предлага пълното меню от салона на Lucky Devil на същите цени, като доставката обикновено струва 30 долара, но сумата варира в зависимост от разстоянието до адреса.

Всички танцьорки са придружавани от охрана. И има едно задължително правило, което променя правилата на стриптийз клуба в условията на пандемия – клиентите нямат право да докосват момичетата.
С новото предприятие Боудън ангажира всичките си досегашни служители. Така например, барманите приемат поръчките онлайн и по телефона, а охраната шофира автомобилите на фирмата и охранява изкусителните доставчици.

Социалната дистанция все още е едно трудно изпълнимо условие за стриптийзьорките, които са свикнали на това да се прегръщат и да си щракнат по някое селфи заедно. А сега, когато клубът се е превърнал в щаб на доставки на храна за вкъщи, в петък обичайно е пълен с доставчици, шофьори и охранители.
Близо 25 танцьорки са започнали работа във фирмата за доставки. За мнозина от тях приходите са силно намалели, тъй като предишната им заработка е стигала до няколкостотин долара на нощ, а сега приходите им са малко над минималната работна заплата. Но те не се оплакват, тъй като браншът им е силно засегнат от кризата с коронавируса.
“Да загубим работата си сега би означавало бедствие”, споделя танцьорката Кики. “За повечето от нас затварянето на клуба би означавало да загубим доходите си. Не мога да си го позволя, тъй като помагам на близките си.”

“Това бе пълна лудост”, признава Боулдън. “Ние преобърнахме бизнеса в нещо тотално различно, само и само да оцелеем.”
Дали се справят добре? Трудно е да се каже още, а и на всички им се налага да променят начина си на живот, съобразно новите условия и приходите си. Но Боулдън е оптимист и казва:

“Ако някой желае да ни даде няколкостотин долара за доставка примерно на крайбрежието, аз и момичетата сме готови да я закараме.”
Източник: OregonLive
Коментари