Уволненият заради побоя над протестиращи главен секретар се завръща в МВР. Ивайло Иванов е новият началник на политическия кабинет на министъра на вътрешните работи Даниел Митов, потвърди за NOVA директорът на пресслужбата на Вътрешното министерство Митко Димитров.
Иванов беше освободен като главен секретар на МВР през 2020 г. от служебния кабинет на Стефан Янев във връзка с полицейското насилие под колоните на Министерския съвет по време на протестите срещу правителството през лятото на 2020 г.
„Правомощията на главния секретар на Министерството на вътрешните работи - главен комисар Ивайло Стефанов Иванов, се предлага да бъдат прекратени във връзка с нарушение на основни принципи за работа в МВР, изразяващо се в незачитане и негарантиране на правата и свободите на гражданите и тяхното достойнство, както и в липса на обективност и безпристрастност, с което е накърнил престижа на МВР както пред служителите на МВР, така и пред обществото”, бяха мотивите за освобождаването му.
Впоследствие Иванов оглави Столичния инспекторат.
Коментарът на “Господарите”
Ние от “Господарите” никога не сме оставали безучастни спрямо полицейското насилие и никога няма да забравим протестите от 2020 година и пострадалите под колоните на Министерски съвет. Не разбираме обаче защо така удобно властта смята, че целият български народ е забравил случилото се? Защо след 5 години в управлението на МВР се завръща главният секретар, част от тези, които позволиха това насилие? Недопустимо и срамно! Припомнете си и вие материалите ни по темата и нека не спираме да се надяваме, че по-добрите дни за България ще настъпят:
Как се замита полицейско насилие, а хулиганство срещу полицай се разследва бързо
Уволненият заради побоя над протестиращи главен секретар на МВР стана директор на Столичния инспекторат
Ексцесиите на протеста, с които се сблъска екипът на “Господарите”
Адвокати: Почти всички арестувани на 2 септември протестиращи са пуснати заради липса на доказателства (РЕПОРТАЖ)