<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=35018" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Преференциал...

Митьо Очите кацна в София с белезници, получи обвинение в ареста (видео)

16 Февруари 2019
0 9700

46-годишният Димитър Желязков – Митьо Очите беше екстрадиран от Турция – малко преди 21 часа самолетът от Истанбул, с който беше транспортиран, кацна на летище София. 

 

След повече от 6 месеца в турски затвор, обвиненият задочно като лидер на престъпна група за рекет и трафик на наркотици беше върнат у нас при изключителни мерки за сигурност – с белезници и под охраната на трима служители на Главна дирекция "Охрана". 

 

"На летището ще го посрещне наш автомобил. Наш екип. Ще мине през съответния граничен контрол и се настанява на мястото, където е разпоредено. Досега не сме имали проблеми с него", коментира по-рано Красимир Беряков, началник на сектор "Конвоиране" в областното звено "Охрана" в София, пред bTV.

 

"Направили сме си съответните преценки и сме преценили, че трима служители са достатъчни", добави Мариян Маринов, от сектор "Екстрадиция и конвой" от ГДО.

 

По думите му Желязков e предаден по съответния ред – от полицейския участък на летище "Ататюрк" и след това качен на борда на самолета на турските авиолинии.

 

От летището Желязков директно е закаран в ареста на бул. "Г. М. Димитров", където му е повдигнато обвинение за ръководител на организирана престъпна група. По неофициална информация на БНТ той  обвинен и за вторични престъпления – опожарявания на автомобили и чуждо имущество, както и принуждаване на предприемачи да му заплащат "такса спокойствие".

 

Утре Специализираната прокуратура ще поиска от съда налагане на мярка задържане под стража.

 

Митьо Очите, който беше издирван с червена бюлетина на Интерпол, беше арестуван преди половин година в луксозен хотел в Истанбул в компанията на бившия депутат от ДПС Несрин Узун и скандалния общинския съветник от Бургас с "Ролс-Ройс" Бенчо Бенчев. Последните двама обаче бяха екстрадирани веднага.

 

Само веднъж в България се е случвало на арестант да прави опит за бягство от борда на самолета.

 

"Лицето се отскубва от колегите от чужбина, които го охраняваха на борда на самолета вече и успя да отвори аварийния люк на самолета. След това – закъснение на полета и предполагам, че самолетът е бил сменен", разказа Маринов.

 

Затова най-много се внимава с осъдените до живот, защото те вече са получили най-тежкото наказание и нямат какво да губят.

 

"Обръща се внимание преди всичко на това дали има информация за лицата, че гласят бягство. На второ място са характеристичните данни на самото лице. Дали е агресивен, как се държи", допълни Бекяров.

 

Източник: Dir.bg

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции