<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=27432" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Цветан Василев нападна Пеевски, дължал милиони на КТБ

30 Октомври 2017
0 1131

Мажоритарният собственик на фалиралата КТБ Цветан Василев обвини Делян Пеевски, че дължи близо 100 милиона лева на банката по девет сделки.

 

РАЗКРИТИЯТА НА ЦВЕТАН ВАСИЛЕВ – РАЗШИРЕНА ВЕРСИЯ

 

В публикация на блога си избягалият в Сърбия банкер коментира и извънредния закон на Пеевски за “спасяването“ на масата на несъстоятелността на КТБ. Ето какво дължи Пеевски на банката, според бившия й собственик:

 

“Вярвам, че г-н Пеевски като държавнически мислещ човек ще даде първи пример за това и ще съдейства за възстановяването в масата на несъстоятелността, а именно като плати:

 

– реалната цена на “Техномаркет“; – цената на "София Прес", изплатената от ДКК на ДИПИ цена по дълг на Хедж;

– 12.5 мил евро, дължими на компанията EFV по сметка на КТБ във връзка с финансирането на "Ливеро" при схемата за приватизация на "Булгартабак";

– 14.5 милиона евро на “СД Дивелопмънт“, откраднати чрез престъпно решение на СГС от 2014 г. по дела, свързани с “Техноекспортстрой“

– Един милион лева, дължими от ФК “Левски“ на “Билдинг“ Рисорт чрез фирмата на вероятния автор на законовото недоносче – адв. Ал. Ангелов;

– 8 милиона лева остатъчен дълг на “Промишлено строителство холдинг“, “Техноекспортстрой“ и “Сиболе Сървисиз“ към КТБ: – разликата до 80 милиона лева дълг на печатницата му към "Партнер лизинг";

“Така и неизплатените задължения на медийната му империя. Ако му трябва опресняване, г-н Пеевски може да прибегне към следствието и прокуратурата. Те ги притежават!“, пише Цветан Василев.

 

 

Основният обвиняем за източването на КТБ предлага своя редакция на законопроекта, който смята за противоконституционен. Според него трябва да се назначат три компании, които в рамките на шест месеца да оценят активите на КТБ – от фонда за гарантиране на влоговете, от необезпечените кредитори и от основния акционер. Той предлага схема, по която активите да бъдат върнати и продадени на търг, а с парите да се покрият задълженията на фирмите – собственици и на кредитори към банката.

 

Източник: mediapool.bg

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции