<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=179477" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: За първи път ...

Леброн детронира шампиона Къри и е на финал (видео)

13 Май 2023
0 121

Леброн детронира шампиона Къри и е на финал. Леброн Джеймс и Лос Анджелис “Лейкърс” продължават похода си към титлата в НБА. Те елиминираха защитаващия короната си тим на Голдън Стейт “Уориърс” след 4-2 победи и се класираха за финала на Западната конференция. Там “езерняците” ще се изправят срещу Денвър “Нъгетс”.

Los Angeles Lakers forward LeBron James, left, hugs forward Anthony Davis during the second half in Game 6 of an NBA basketball Western Conference semifinal series against the Golden State Warriors Friday, May 12, 2023, in Los Angeles. (AP Photo/Ashley Landis)

Това стана факт след разгромна победа при домакинството на тима в мач номер 6 от серията. “Лейкърс” се наложиха със 122-101 пред собствените си фенове и така се превърнаха в първия западен отбор, побеждавал “Уориърс” в плейофите от девет години насам. Самата среща не предложи драма, а разликата в по-голямата част от второто полувреме бе двуцифрена.

Един от най-силните си мачове в тазгодишните плейофи изигра Леброн Джеймс. Той се нагърби с отговорността за нападението и остана само на борба и асистенция от трипъл-дабъл. Освен това наниза 30 точки при изключително добрата успеваемост от 10 успешни от 14 взети стрелби. Обратът в представянето на тима спрямо началото на сезона е забележителен.

За първи път в историята българин е топ реализатор в Европа (видео)

“Езерняците” започнаха кампанията с 2 победи в първите си 12 мача. Това ги прави едва четвъртият тим в историята, достигал толкова далеч в плейофите след толкова лош старт. На Изток също стана ясен първия финалист. Това ще бъде състава на Маями “Хийт”. “Горещите” победиха Ню Йорк “Никс” в мач номер 6 и също приключиха серията с 4-2 успеха. Те чакат победителя от решителния мач номер 7 между Бостън “Селтикс” и Филаделфия “Севънтисиксърс” тази нощ.