<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=188528" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Мбапе облече ...

Расизъм на мача между “Левски” и “Апоел”

09 Юли 2023
0 233

“Левски“ и “Апоел“ (Никозия) завършиха 0:0 в контролна среща играна в Правец. Това беше последна проверка за тима на Николай Костов преди подновяването на Първа лига. Двубоят ще се запомни и със скандалния момент в средата на първото полувреме, когато много малка част от привържениците на “сините” за малко да предизвикат сериозен расистски скандал.

Расизъм на мача между &#8220;Левски&#8221; и &#8220;Апоел&#8221;
източник: levski.bg

На няколко пъти се чуха маймунски възгласи, а играчът на “Апоел” Кингали Сарфо отказа да продължи да играе. В крайна сметка след намесата на част от играчите на Левски и Валери Божинов обстановката се успокои.

В 11-ата минута Андриан Краев пробва изстрел от дистанция, но над вратата на Вид Белец. Четири минути по-късно „сините“ организираха атака по левия фланг, като Уелтън проби на скорост и пробва успореден на голлинията пас за Роналдо. В последния момент Исам Чебаке изби в ъглов удар.

„Апоел“ направи пропуск в 35-ата минута. Фетфацидис стреля от фаул, топката попадна в Чебаке, който отблизо стреля, но коженото кълбо срещна напречната греда на вратата на “сините”.

В края на първата част Уелтън се справи с Георги Костадинов и Метео Сушич в наказателното поле, след което стреля, но Белец се намеси и спаси.

„Левски“ с важна информация за задълженията към НАП

Три минути след началото на второто полувреме Уелтън стреля, но неточно в аут. В 49-ата Джемили отправи удар от около 20 метра, но Вид Белец бе на мястото си и спаси.

Патрик-Габриел Галчев стреля от пряк свободен удар в 51-ата минута, но отново стражът на гостите се намеси и изби в корнер.

В 63-ата минута „Апоел“ организира контраатака. Квилитая получи топката, след което напредна, беше сам срещу Михайлов и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на “сините”.

Защитникът на гостите Матео Сушич влезе много грубо в краката на Уелтън в 64-ата минута. Съдията Димитър Буров показа втори жълт картон и съответно червен на играча на кипърския тим.

Илиян Стефанов комбинира с Марин Петков в 81-ата минута, а той стреля от границата на наказателното поле, но встрани от десния страничен стълб на вратата на „Апоел“.

Левски – Апоел Никозия 0:0

Левски: 1. Пламен Андреев (46′ – 13. Николай Михайлов) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиян Димитров, 88. Марин Петков – 7. Роналдо (71′ – 6. Цунами), 8. Андриан Краев (67′ – 20. Асен Чандъров), 27. Асен Митков (90+1′ – 77. Дейвид Михалев), 17. Уелтон (90+1′ – 21. Кристиян Йовов) – 11. Джевад Ел Джемили (67′ – 10. Ивелин Попов), 9. Рикардиньо (76′ – 14. Илиян Стефанов)