<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=192180" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Катастрофа б...

България смаза като гост Австрия (видео)

02 Август 2023
0 141

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол се класира за същинската част от квалификациите за Европейското първенство през 2025 година.

facebook/Bulgarian Basketball Federation

“Лъвовете” победиха Австрия с 85:71 в среща играна в зала “Мултиверсум” в Швехат. Момчетата на Росен Барчовски оглавиха групата, в която освен Австрия е и състава на Норвегия.

България е на върха с актив от 3 победи и една загуба, допусната при гостуването на Норвегия. Българите решиха всичко още преди почивката, когато имаха преднина от 15 точки 53:38. В третата и четвъртата четвърт нямаше изненада и така се поздравихме с победа.

Квалификациите за Евробаскет 2025 ще се проведат в три прозореца – февруари 2024, ноември 2024 и февруари 2025 г. В тях отборите ще бъдат разделени в осем групи по четири, като най-добрите три ще играят на финалния турнир.

Норвегия ни победи на баскетбол

Най-резултатни за България бяха Павлин Иванов и Коди Милър-Макентайър, като натурализираният американец изигра най-силния си мач с екипа на националния отбор.