<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=194450" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: „Левски“ по...

Лудогорец си осигури среща с Аякс (видео)

18 Август 2023
0 344

“Лудогорец” разгроми с 5:1 “Астана” и се класира за плейофите на Лига Европа, където ще се изправи срещу нидерландския гранд “Аякс”. Дори и да отпаднат “орлите” вече имат гарантирано участие в групите на Лигата на конференциите.

снимк: ludogorets.com

В 6-ата минута след разбъркване в наказателното поле Текпетей шутира, но в аут. Малко след това Кирил Десподов се измъкна от защитата, но Чондрич спаси. После вратарят отрази и удар на Вердон.

Логичното се случи в 25-ата минута. Тогава Текпетей получи пас от Фон Витри и с хубав удар не остави шансове на вратаря на казахстанците. Подобно на първия мач в Казахстан, Астана изравни бързо. Гол с глава отбеляза Демба Дарбо.

В 37-ата минута Руан отне топката от вратаря на Астана, тя стигна до Кирил Десподов, който обаче не успя да вкара.

“Лудогорец” удари силно само няколко секунди след началото на втората част. Страхотен гол реализира Якуб Пьотровски с удар от около 25 метра.

В 50-ата минута Текпетей вкара страхотен гол, след като се справи с лекота с половината защита на Астана за 3:1.

В 59 минута Пьотровски вкара за 4:1. След центриране от корнер Сундберг удари гредата, топката стигна до поляка, който не сбърка. Секунди след това Руан пропусна да вкара пето попадение. В 69-ата минута дойде време и Кирил Десподов да отбележи. Той получи пас зад гърба на защитниците, надбяга ги, и с левия крак отбеляза.

В 76-ата минута “Астана” остана с човек по-малко. Втори жълт картон получи Йованчич. Въпреки това Лудогорец се смили над съперника и не вкара повече.

Европейски гранд идва в България

Така след седмица в Разград, Лудогорец ще бъде домакин на Аякс. Двубоят е от 20:00 българско време.