<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=195740" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Заради целув...

България е на четвъртфинал на Европейското първенство (видео)

28 Август 2023
0 318

България е на четвъртфинал на Европейското първенство. В драма мач, който не е за хора със слаби сърца, победихме Словакия с 3:2 (16:25, 17:25, 25:19, 25:20, 15:9).

снимка: facebook/Bulgarian Volleyball Federation

В първите два гейма родните волейболистки играха под възможностите си. Изглеждаше, че ще си тръгнем още на осминафинал. Точката на пречупване дойде в третия гейм, който успяхме да вземем драматично. От там до края на двубоя “лъвиците” контролираха всичко случващо се на паркета и стигнахме до победата. Радостина Маринова с 21 точки и Мира Тодорова, която добави още 11 точки бяха най-резултатни за отбора на Лоренцо Мичели.

Направихме фамозен обрат, който ни праща в четвъртфинал срещу Нидерландия. Мачът ще бъде във вторник (29 август) от 19,00 часа българско време отново във Флоренция. България не е играла на тази фаза от 2019 година.

България обърна Швейцария на Евро 2023

Другата добра новина от победа над Словакия е, че женският национален отбор се класира за Европейското първенство през 2026 година. Всички участници на четвъртфиналите сега получават привилегията да не минават през квалификации.