<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=196402" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Григор Димит...

България с първа победа пред феноменалната публика във Варна (видео)

01 Септември 2023
0 188

България записа първа победа на Европейското първенство по волейбол. “Лъвовете” победиха Финландия с 3:1 (28:26, 27:25, 15:25, 25:16). След поражението в първия ден срещу Испания успехът в този мач беше безалтернатива. Варненските фенове отново се показаха като едни от най-добрите и дадоха допълнителен импулс отбора ни.

Данаил Войков/БТА (БТ)

Пред пълната с над 5000 зрители зала “Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна националите спечелиха първите два гейма с изключителна драма и мъжка игра. В решителните моменти показахме характер и здрава психика.

Снимка: Данаил Войков/БТА (БТ)

Последва отпускане и загуба на третия гейм. Но след това момчетата на Пламен Константинов показаха най-доброто от себе си и затвориха мача с категоричен четвърти гейм.

Следващата среща на България е срещу Украйна, който днес допусна втора загуба от Хърватия с 2:3 гейма. Двубоят е в събота 2 септември от 20:30 часа.

Испания развали празника на България във Варна (видео)