<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=199523" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Възторжено и ...

“Лудогорец” громи и оглави групата си в Лигата на конференциите (видео)

21 Септември 2023
0 266

“Лудогорец” започна много силно дебютното си участието в група Н на Лигата на конференциите, разгромявайки с 4:0 “Спартак” Търнава. С убедителния успех “орлите” оглавиха и временното класиране още след първия кръг, тъй като в другия мач фаворитът “Фенербахче” победи с 3:1 “Нордселанд”.

&#8220;Лудогорец&#8221; громи и оглави групата си в Лигата на конференциите (видео)
Снимка: Мехмед Азиз/БТА (ПК)

След по-лежерно първо полувреме шампионите избухнаха в началото на втората част. Първо чрез страхотен гол на младия Иван Йорданов, преди Якуб Пьотровски да вкара два пъти за 3:0. Последният пирон заби Руан в 93-ата минута.

Треньорът на домакините Ивайло Петев отново заложи на схемата 4-3-3, с която “орлите“ постигнаха историческата си победа над Аякс. На вратата започна Симон Слуга, а пред него в защита действаха Аслак Фон Витри, Сонко Сундберг, Оливие Вердон и Сон, който замени контузения Марсел Хайстер отляво. В халфовата линия действаха Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш и Иван Йорданов, а в атака бе триото Бърнард Текпетей, Матиас Тисера и Кайо Видал.

Голямата новина от състава на гостите бе отсъствието на бившия капитан на “Левски” Роман Прохазка, който бе оставен на пейката. Титуляр обаче беше ексфутболистът на “Пирин” Благоевград Кристиян Кощърна.

Късна драма донесе донесе точка на “Орлите” срещу “Канарчетата” (видео)

В следващият си двубой “Лудогорец” ще гостува “Нордселанд” в Дания.