<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=202936" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Франция обяв...

Фамозен гол на Мбапе прати Франция на Европейско (видео)

14 Октомври 2023
0 575

Фамозен гол на Мбапе прати Франция на Европейско. Нападателят на Франция Килиан Мбапе вкара два гола, а неговият отбор победи Нидерландия с 2-1. Така “петлите” се класираха за Европейското първенство през следващото лято два мача преди края на квалификационния цикъл.

(AP Photo/Peter Dejong)

Мбапе откри резултата след седем минути в Амстердам и вкара втория си гол в началото на второто полувреме. Именно второто попадение прати в екстаз дори непредубедените фенове. Мбапе отбеляза, вкарвайки с диагонален удар топката във вратата от около 20 метра по изключително красив начин. Килиндши Хартман върна един гол за домакините седем минути преди края.Франция обаче удържа, за да запази перфектния си баланс в група В.

“Левски” и ЦСКА извън топ 250 на световните футболни клубове

Футболистите на Дидие Дешан спечелиха всичките си шест мача в квалификациите за Европейското първенство. Така се присъединиха към Белгия, Португалия и домакините от Германия, за да си осигурят място на Евро 2024. Нидерландия заема трето място в група В, на три точки зад втората Гърция, която във вторник сложи край на надеждите на Република Ирландия за класиране с победа с 2:0.