<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=207132" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: 32 от 32 за Реал...

“Лудогорец” повали “Фенербахче” (видео)

10 Ноември 2023
0 1333

“Лудогорец” повали “Фенербахче”. Отборът постигна много важна победа в Лигата на конференциите, след като надви с 2:0 фаворита в своята група H “Фенербахче”. Българският шампион се наложи срещу турския си опонент пред пълни трибуни на “Хювефарма арена”, пише Дневник.

На стадиона в Разград присъстваха близо 10 500 души.

Головете отбелязаха Якуб Пьотровски в 18-ата минута и Руан Секо в добавеното време на двубоя.

Победата е втора за “Лудогорец” в груповата фаза, с която тимът събира 6 т. и след четири мача е на третото място. “Фенербахче” е лидер с 9 т., като допусна първата си загуба в турнира. Датският “Нордселанд” е втори в класирането със 7 т. Тимът завърши 1:1 в домакинството си на “Спартак” (Търнава).

&#8220;Лудогорец&#8221; повали &#8220;Фенербахче&#8221; (видео)
Снимка: стопкадър/видео Gong.bg

Успехът на “Лудогорец” увеличава шансовете на българския шампион да продължи в турнира и напролет.

С победата “Лудогорец” успя и да се реваншира за поражението си от “Фенербахче” в предишния мач.

Променен “Лудогорец” допусна само три гола срещу “Фенербахче” (видео)

Както и в първия мач в Истанбул, “Фенербахче” отново беше с променен състав. Заради проблеми с травми треньорът на тима пусна като дебютант 17-годишен защитник. Голямата звезда Един Джеко пък остана на резервната скамейка.

“Лудогорец” започна силно и в 18-ата минута поведе. Това се случи след бомбен изстрел на Пьотровски, който от около 30-метра изпрати топката към вратата, а стражът Доминик Ливакович само я изгледа.

Последваха по-добри минути за “Фенербахче”, докато “Лудогорец” разчиташе на контраатаки. Нови голове до почивката обаче не паднаха.

През втората част гостите от Турция осъществиха по-сериозен натиск, при който белгиецът Миши Бачуай удари греда след силен изстрел. След още няколко атаки на “Фенербахче”, при които нямаше резултат, “Лудогорец” дочака момента си. Той се откри пред резервата Руан Секо във втората минута на добавеното време.

Бразилецът вкара при контраатака и разбъркване.

Следващият мач на “Лудогорец” е на 30 ноември срещу “Спартак” (Търнава) като гост.