<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=214129" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Изгониха тре...

17 Януари 2024
0 108

Везенков изигра един от най-добрите си мачове въпреки нелепата загуба на Сакраменто, коментира Sportal.bg.

Българинът записа 14 точки, 2 борби и 1 асистенции, като остана на паркета общо 17 минути и 41 секунди в двубоя с Финикс Сънс. Това обаче не беше достатъчно и “кралете” загубиха мача със 117:119 след безобразна четвърта част, изпускайки аванс от 22 точки. По това време Везенков вече бе заменен.

Изгониха треньора на Везенков по време на мача между Сакраменто и Милуоки

Александър Везенков остана извън тройката на най-ефективните за Сакраменто, поради това, че беше заменен рано. Той се нареди на четвърто място по ефективност за своя отбор и на седмо общо сред всички 18 играчи.

С това поражение “кралете” увеличиха негативната си серия до три поредни загуби, което даде огромно отражение на отбора. Освен това тимът падна до седмото място в Западната конференция с баланс от 23 победи и 17 загуби, което е ивън позициите, даващи право на директно участие в 1/8-финалите на плейофите.