<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=214982" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ива Иванова отпадна на полуфинала при девойките на Australian Open

26 Януари 2024
0 53

Ива Иванова отпадна на полуфинала при девойките на Australian Open.

Тя загуби от австралийката Емерсън Джоунс с 4:6, 1:6. Двубоят продължи малко над 1 час. Така Джоунс става първата австралийка на финал на юношески турнир от Големия шлем след Аш Барти (2011 Уимбълдън) и първата на Australian Open след Сиобан Дрейк-Брокман през 1995 г.

Важно е да се отбележи, че 17-годишната тенисистка изигра две срещи в рамките на часове, след като вчера четвърт финала ѝ беше прекъснат заради дъжд и беше доигран днес.

В предишната фаза първата ни ракета победи Минг Сю от Великобритания с 6:4, 6:4.

Ива Иванова

Джокович помете конкуренцията по пътя за полуфинала на Australian Open

Мачът на Ива срещу Сю бе прекратен при 5:4 в първия сет в нейна полза. При доиграването българката проби веднага и затвори първата част като победителка. Историята във втората се повтори. Ива дръпна с 3:1, но веднага изгуби предимството си. Отново с пробив в последния гейм записа четвъртата си поредна победа в основната схема. Иванова и Джоунс имат един предишен мач помежду си. Миналата година на J300 турнир в Тайланд успехът бе за австралийката.