<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=221685" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Поредната по...

Гришо помете конкуренцията преди четвъртфинала в Маями (видео)

27 Март 2024
0 244

Гришо помете конкуренцията преди четвъртфинала в Маями. Димитров се наложи над поляка Хуберт Хуркач с 3:6, 6:3, 7:6(3).

Двубоят от турнира по тенис от сериите Мастърс в Маями, който продължи 2 часа и 41 минути беше много оспорван и бе решен с тайбрек. Така и в петия сблъсък помежду ми българинът остана непобеден от Хуркач, който е №9 с световната ранглиста.

Григор Димитров след драматична победа на “Мастърс” в Маями: Може да съм близо до края, но не съм толкова близо

Плякът няма нито един успех в петте си срещи с Димитров до момента, но мачът във вторник беше непредвидим до последно, с поделено надмощие и силни минути и за двамата. За българина това е втора победа над играч от първите 10 места в ранглистата на АТР.

Изпитаниято за Григор Димитров на четвъртфинала обаче ще бъде много по-сериозно. За съперник му се падна испанското чудо Карлос Алкарас, който стигна дотук с успех над Лоренцо Музети с 6:3, 6:3.

Най-добрата ни ракета се надява да се завърне в Топ 10 за първи път от 2018 г. насам. В момента той е под номер 12 в ранглистата на ATP.