<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=223499" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Злато и сребр...

Поредно злато за България на Световната купа по художествена гимнастика (видео)

14 Април 2024
0 596

Поредно злато за България на Световната купа по художествена гимнастика. Златен и сребърен медал спечели Стилияна Николова на финалите на топка и на обръч. Калейн, която вчера стана шампионка в многобоя, остана осма и на двата уреда след допуснати грешки.

Злато и сребро за българските момичета на Световната купа по художествена гимнастика (видео)

Надпреварата започна с финала на обръч, в който Николова и Калейн бяха с първи и втори стартов номер. Стилияна Николова изигра отлично композицията си и получи оценка от 34.950 точки (трудност 18.500; артистичност 8.150; изпълнение). Така възпитаничката на Валентина Иванова се окичи със сребърното отличие.

Боряна Калейн имаше изпускане на обръча и с 31.800 точки (16.900; 7.900; 7.300) завърши на осма позиция в този финал. Шампионка на обръч стана представителката на Израел Дария Атаманов с 35.550 точки, а трета се нареди София Рафаели (Италия) с 34.150 точки.

снимка: БТА

Във втория финал с топка Стилияна Николова беше перфектна и взе златото с невероятната оценка от 36.950 точки, от които 20.000 за трудност, 8.500 за артистичност и 8.450 за изпълнение.

Калейн също беше страхотна до самия край, когато при един от рисковите си елементи не успя да улови топката с крака и тя излезе извън килима. Грацията взе резервен уред, за да довърши композицията си. Възпитаничката на Марияна Памукова беше оценена с 31.200 (16.800; 7.900; 7.100) точки и остана осма и в този финал.

Среброто на топка завоюва Тахмина Икромова (Узбекистан) с 34.050 точки, а бронзовото отличие завоюва Дария Атаманов (Израел) с 33.950 точки.

Ансамбъл-жени завършиха…

Ансамбълът ни по художествена гимнастика остана на шесто място във финала на пет обръча. Грациите в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева допуснаха грешки в своята композиция и с резултат от 34.000 (D. 19.500; A. 7.900; E. 6.900) завършиха на шеста позиция. Златото отиде за ансамбъла на Израел с резултат 38.850. Среброто грабнаха момичетата на Испания с 35.600, а с бронзовите медали се окичиха от Мексико с оценка 34.800.

По-късно днес, родният ансамбъл ще участва във финала на три ленти и две топки, където влезе с първи резултат. Нека им пожелаем успех!