<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=223504" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Поредно злат...

Българска гимнастичка спечели най-много медали на Световната купа в София (видео)

14 Април 2024
0 282

Българска гимнастичка спечели най-много медали на Световната купа в София. Стилияна Николова завърши като най-титулуваната индивидуална гимнастичка. Тя получи и най-високата оценка на целия турнир, пишат от БФХГ.

Поредно злато за България на Световната купа по художествена гимнастика (видео)

Стилияна спечели 2 златни медала (за топка – с ОГРОМЕН резултат, близо 37! – и за лента), Дария Атаманов спечели финала на обръч, а София Рафаели триумфира във финала на бухалки.

Тахмина Икромова, Виктория Оноприенко, Таисия Онофрийчук и Боряна Калейн също намериха своя път към подиума в неделя, но не успяха да се класират на призови места.

снимка: БТА

Сребърен медал завоюваха ансамбъл-жени във финала на 3 ленти и 2 топки на Световната купа. Съставът от Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева получиха оценка от 32.350 (D. 17.200; A. 8.100; E. 7.050) и се окичиха със сребърния медал във финала на 3 ленти и 2 топки на Световната купа по художествена гимнастика в София. Златният медал бе за ансамбъла на Израел с 33.100. А с бронзът се поздрави ансамбъла на Полша.