<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=225956" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Единственият...

Григор Димитров записа убедителна победа в първия си мач в Рим (видео)

10 Май 2024
0 129

Григор Димитров записа убедителна победа в първия си мач в Рим. Първата българска ракета се класира за третия кръг на “Мастърс”-а, след като елиминира японеца Йошихито Нишиока със 7:5, 6:4 за 1 час и 39 минути игра.

Гришо реализира 11 аса срещу 80-ия в световната ранглиста и не даде нито една точка за пробив на японеца.

Това е трета победа в трети мач за Гришо срещу този съперник, когото надви без загубен сет във Вечния град и през 2020 година. Тогава обаче турнирът се проведе през септември заради пандемията от коронавирус.

18-годишен дебютант отстрани Григор Димитров от “Мастърс” в Мадрид

Гришо обаче е приключвал участието си в Рим във или преди трети кръг в девет от предишните си 11 кампании в турнира. Единственото изключение е въпросният рейд през страхотната за него 2014-та.

Сега Димитров ще получи отлична възможност за втори път в кариерата си да прескочи тази фаза, защото следващият му съперник ще бъде Теренс Атман, който е 137-ми в света. Французинът елиминира изненадващо Лоренцо Музети след 7:5, 1:0 и отказване на италианеца.