<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=227895" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Гришо излиза ...

Григор Димитров се класира за третия кръг на “Ролан Гарос” (видео)

30 Май 2024
1 225

Григор Димитров се класира за третия кръг на “Ролан Гарос”, след като победи в три сета представителя на Унгария Фабиан Марожан – 6:0, 6:3, 6:4. Двубоят в Париж продължи час и 40 минути.

Мачът за кратко беше прекъснат заради дъжд, който се оказа единственият проблем за Гришо.

Григор Димитров е под №10 на “Ролан Гарос”, ще играе с нов екип

Първата ни ракета не даде шансове на своя унгарски съперник, който е 43-ти в ранглистата. Това беше и първи мач между тях.

Димитров започна ударно и взе първата част за едва 25 минути. След това поведе с 3:0 и във втория сет, но допусна да загуби концентрация, което доведе до изравняване.

Все пак българинът взе два поредни гейма, след което мачът беше спрян заради дъжд.

Прекъсването заради дъжда не се отрази на Григор, който бързо затвори втората част, а след това и срещата. Той реализира 7 аса и направи 34 уинъра.

Григор Димитров се класира за третия кръг на “Ролан Гарос”