<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=232574" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Брутната мин...

Стилияна Николова поведе в многобоя на Световната чалъндж купа, Боряна Калейн е трета

12 Юли 2024
0 88

Стилияна Николова поведе в многобоя на Световната чалъндж купа, Боряна Калейн е трета. Това съобщиха от Българската федерация художествена гимнастика. Абсолютната европейска шампионка получи най-високи резултати на обръч и топка. Боряна Калейн заема трета позиция във временното класиране в Клуж-Напока.

Николова събра актив от 73.150 точки, след като получи 37.300 на обръч и 35.850 на топка. Възпитаничката на Валентина Иванова изигра отлично двете композиции и оглави класирането.

Снимка: Facebook/ Българска федерация художествена гимнастика – Официална страница

Калейн също представи много добре своите съчетания и със 70.050 точки заема временно трето място за многобоя.

На втора позиция до момента е абсолютната световна шампион от Валенсия 2023 германката Дария Варфоломеев със 71.600 точки.

Четири от четири възможни финала за България в първия състезателен ден. С две първи оценки Стилияна Николова се класира за финалите на обръч с 37.300 точки и с 35.850 на топка. Възпитаничката на Марияна Памукова Боряна Калейн също намери място сред най-добрите осем с четвърти по сила резултат на обръч 35.600 точки и трети на топка от 34.450.

Това е последно състезание за двете гимнастички преди олимпийските игри в Париж 2024.

В надпреварата при жените участват 41 гимнастички.

Съдия за България в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова, която днес беше в панела за артистичност на топка.

В събота предстоят съчетанията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни медалистите в многобоя и финалистките на отделните уреди. Потокът на българките стартира в 13.30 часа.

По-късно в петък ансамбълът на България в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева играе съчетанието си с пет обръча.

Браво на българските момичета! Пожелаваме им успех и във втория ден на състезанието!