<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=234579" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Опасно: Намал...

Кристиян Василев се представи достойно на гребането в Париж

03 Август 2024
0 463

Кристиян Василев се представи достойно на гребането в Париж. Българският състезател завърши на 14-о място в скифа на олимпийския турнир във френската столица. Националът остана на втора позиция във финал C, който разпределя гребците от 13-о до 18-о място.

“Ще те смачкам, аз съм мъж”: Българска боксьорка за срещата си с Имане Хелиф (видео)

Кристиян Василев финишира на дистанцията от 2000 метра с време 6:44.61 минути.

Той демонстрира много добра форма, като направи силна последна част, в която изпревари конкурент за второто място. През останалата част от дистанцията българинът се движеше трети, пише Гонг. Преди него завърши само представителят на САЩ Джейкъб Плихал с резултат 6:41.97 минути.

За Кристиян Василев това е второ участие на олимпиада, след като завърши девети на двойка скул в Рио де Жанейро през 2016 година.

Десислава Ангелова също ще гребе на финала на скиф.