<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=234830" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Обявиха дали ...

Кирил Милов не успя да пребори египтянин на Олимпиадата

06 Август 2024
0 124

Кирил Милов не успя да пребори египтянин на Олимпиадата. Българинът не успя да се възползва от втория си шанс и загуби първия мач в репешажите за бронзовия медал в категория до 130 килограма на турнира по класическа борба на Олимпийските игри в Париж.

Милов допусна поражение с 4:6 точки от Абделлатиф Мохамед от Египет.

Украинката, подобрила рекорда на Стефка Костадинова, стана олимпийска шампионка (видео)

Снимка: Димитър Вельов/БТА

В първите секунди и двамата бяха пасивни, като египтянинът получи предупреждение за пасивност и се стигна до партер около минута след началото на схватката. Българинът се възползва и направи 4 точки. След това обаче Мохамед стигна до обрат и поведе с 5:4.

Милов бе избутан извън зоната за схватката в началото на втората част и резултатът стана 6:4 за Мохамед. След това българинът се опита да направи обрат, но силите му не стигнаха срещу физически по-силния му съперник.

Ние се гордеем с нашето момче въпреки загубата! Той прославя България!