<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=29769" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Шумният арест като индикация за натиск и показност

25 Април 2018
0 995

Най-често шумният арест е индикация за натиск, за показност, за демонстративност, за паралелни цели, обяви адв. Михаил Екимджиев относно казуса с продължилото с часове задържане на кмета на „Младост” Десислава Иванчева при разследване за подкуп.

 

 

"ХВАНАХА" КМЕТИЦАТА НА "МЛАДОСТ" ДЕСИСЛАВА ИВАНЧЕВА С ПОДКУП ОТ 70 000 ЕВРО (ВИДЕО)

 

„Тя е перфектната мишена – един от малкото кметове в София, който не е от ГЕРБ, избрана на гребена на едно гражданско недоволство като представител на гражданското общество. Това е перфектният повод за това корумпирано, окопало се в зависимости статукво да профанизира идеята за гражданско общество, да я маргинализира – „Ето, видяхте ли вашия човек какво направи?!”, заяви юристът, като подчерта, че в случая не коментира дали има престъпление, или не.

 

По думите му не е случайно, че делата за корупция по високите етажи обикновено приключват с провал у нас. „Това са дела, които минават през 3 съдебни инстанции. Не може да се презюмира, че и трите инстанции, това са десетина съдии, са корумпирани, подкупни и зависими. Има пропуски по досъдебното производство, които години наред се констатират – като се започне от поръчковите дела, които изначално не могат да бъдат доказани и се стигне, минавайки пред куп други фактори, до обикновена битова некадърност, която е повсеместна и вездесъща”, подчерта Екимджиев.

 

Той отбеляза, че сега виждаме повторение в смекчена форма на „Октопод”, „Медузи” и други подобни знакови акции от началото на управлението на ГЕРБ, които в крайна сметка са се провалили. „Тоталният провал” на тях и на делата срещу бившия военен министър Николай Цонев обаче не са довели до „институционална култура и памет”, а такава идва само след като арестуваните след това осъдят България в Страсбург.

 

Адв. Екимджиев защитава интересите на семейство Сакскобургготски по делото за имотите им. Според него в момента царското семейство е в ситуацията на абсурден мораториум, който ги задължава да се грижат като добри стопани за имоти, за които се твърди, че са на държавата. А за повече от 10 години – решение на КС от 1998 г. до 2009 г. България е третирала Сакскобургготски като собственици, пише segabg.com.

 

Последното решение на съда в Страбург той разтълкува така: държавата има възможност до 13 септември или да инициира приятелско споразумение, или да напише своите възражения срещу основните оплаквания за всички имоти на царското семейство, освен двореца „Кричим”, жалбата за който е отхвърлена. „Близо 80% от жалбите, които стигат до този тип комуникация, успяват”, подчерта адвокатът. Според него приятелското споразумение е единственият вариант за поне „европеидно” решение на казуса.

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции