<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=194331" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: След две годи...

България започна с победа Европейското първенство (видео)

17 Август 2023
0 75

България стартира блестящо Европейското първенство за жени. Нашите сразиха Хърватия с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18). Воденият от Лоренцо Мичели тим не остави съмнения кой е по-добър в „Арена ди Монца”.

Дори горчилката от загубения нещастно първи гейм по никакъв начин не наруши играта ни. Така за втори път поред победихме Хърватия след Лигата на нациите в Нагоя, което се оказа решително за бъдещото ни оставане в турнира.

Снимка: Асен Тонев/БТА (ПК)

В решителните моменти от първия гейм Мичели пусна капитана Мирослава Паскова, която още не е готова за цял мач след контузия, но въпреки това стисна зъби, за да помогне.

Уникален успех за българския волейбол (видео)

Над всички за България бе Радостина Маринова със страхотните 23 точки (1 блок, 1 ас и 39% ефективност в атака) за победата. Мира Тодорова (3 блока, 3 аса и 55% ефективност в атака) и Борислава Съйкова (5 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) добавиха още 12 и 11 точки за успеха.

В другите два мача от група В домакинът Италия очаквано победи Румъния с 3:0, а Босна и Херцеговина се справи драматично с 3:2 над Швейцария. Днес от 19 ч ще изиграем втория си мач срещу босненките.