<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=190684" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Бронзов меда...

Българска гимнастичка спечели сезона на Световните купи на топка, бухалки и лента

23 Юли 2023
0 112

Българска гимнастичка спечели сезона на Световните купи на топка, бухалки и лента – Стиляна Николова постигна най-добрите резултати на трите уреда за този сезон.

В края на всеки сезон на Световните купи се връчват шампионски купи за най-добрите в многобоя и на отделните уреди – обръч, топка, бухалки и лента. За генералното класиране се сумират трите най-добри резултата от участието на Световните купи през сезона.

Златен медал за България по художествена гимнастика (видео)

На последната Световна купа в Милано българските художествени гимнастички спечелиха общо 6 медала – два сребърни и четири бронзови. Това е последното състезание преди Световното първенство във Валенсия след месец.

Боряна Калейн спечели сребърен медал на топка, Стилияна Николова се класира трета на същия уред, а ансамбълът взе бронз на финала на композицията с пет обръча.

Вчера Стилияна Николова завоюва и бронз в многобоя. В последните два финала Боряна Калейн спечели сребро на лента, а Николова бронз на бухалки.

Така нашите грации се прибират с шест отличия от Милано, а следващият старт ще бъде Световното първенство във Валенсия, което ще се проведе от 23-ти до 27-ми август.