<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=237910" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Главчев подн...

Българската икономика стремглаво отива надолу – основно внася чужди стоки и почти не изнася родни

11 Септември 2024
2 117

Българската икономика стремглаво отива надолу – основно внася чужди стоки и почти не изнася родни. Това е изводът от последните данни на НСИ за вноса и износа на стоки в и от България.

Износ

От статистиките става ясно, че през седемте месеца на годината износът на стоки от България за трети страни намалява с 1.9% в сравнение със същия период на 2023 г. Той възлиза общо на 17.702 млрд. лева.

“Лукойл Нефтохим” поиска да продължи износа си, за да няма риск за българския пазар

Главните търговски партньори на България са Турция, САЩ, Сърбия, Северна Македония, Китай, Обединено кралство и Египет. Те формират 51.9% от износа за трети страни.

Спадът е най-осезаем в сектор “Мазнини, масла и восъци от животински и растителен произход” (35.3%).

Внос

Вносът от трети страни през периода нараства с 8.3% на годишна база до 24.045 млрд. лв. Най-голям е стойностният обем на стоките, внесени от Турция, Китай, Египет и Украйна.

Още по-притеснително е външнотърговското салдо за периода “януари” То е отрицателно и е за 6.343 млрд. лв.

Българската икономика стремглаво отива надолу &#8211; основно внася чужди стоки и почти не изнася родни

Коментарът на “Господарите”

Какъв е изводът, скъпи приятели? Управниците ни правят всичко възможно и малкото българско производство, което е останало, да не се реализира на световния, европейския пазар. Но за сметка на това разрешават целия световен/европейски “боклук” да влиза у нас и то на немалка цена!

ЦИК отказа регистрацията за предстоящите избори на ДПС на Доган

Затова нашият прост и елементарен съвет е: Помислете дали отново да си останете вкъщи на предстоящите избори! И най-вече – ако вземете геройското решение да си дадете гласа, помислете за кого!

Българската икономика стремглаво отива надолу – основно внася чужди стоки и почти не изнася родни

Прочети повече Прочети малко

Коментари

Реакции