<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=231897" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Пробив, сет и ...

Домакинът е аут от Евро 2024 (видео)

05 Юли 2024
0 523

Домакинът е аут от Евро 2024. Испания беше големият печеливш след изключителното зрелище на UEFA EURO 2024. Иберийците продължават към полуфиналите на турнира, след като елиминираха Германия с 2:1 след продължения, пише Gong.bg.

Импресията около мача беше на такива нива, че всички хора трябваше да затаят дъх, и то си заслужаваше.

Испанският национален отбор трябваше да се справя с тежки препятствия, след като Луис де ла Фуенте трябваше да замени Дани Олмо след осем минути игра. Въпреки това Олмо се превърна в ортодоксална част от иберийския отбор и реализира първото попадение в Щутгарт в 52-ата минута.

Германия натисна сериозно своя опонент и това даде резултат във възможно най-удачния момент. Маншафта изравни резултата в 89-ата минута, след като Флориан Виртц прати срещата в продължения. Малко преди това друга резерва – Никлас Фюлкруг, нацели гредата на испанците.

Снимка: iStock

В хода на продълженията германците имаха яростни претенции за дузпа, след като удар на Фюлкруг спря в ръката на Марк Кукурея, като мненията са, че нападателят на германците е бил в засада.

В самия край на продълженията обаче отборът-домакин на турнира допусна фатална грешка в защита, след като Олмо центрира, а Микел Мерино отправи удар с глава, който беше неспасяем за Нойер.

Испанците вече очакват Франция или Португалия на полуфиналите.

Турция победи Австрия в зрелищен мач на Евро 2024 (видео)