<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=195607" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Българка гра...

Дори с 40 градуса температура, лекоатлетката Милица Мирчева завърши маратона на световното

26 Август 2023
0 286

Дори с 40 градуса температура, лекоатлетката Милица Мирчева завърши маратона на световното. Мирчева се класира на 36-о място в маратона на световното първенство по лека атлетика в Будапеща, предаде “Дневник”.

Световното първенство по лека атлетика започна с рекорд (видео)

Спортистката успя да прекоси финалната линия, въпреки че заради жегата и изключително тежките условия в Будапеща в последните километри вдигна температура около 40 градуса.

Лекоатлетката измина дистанцията от 42.195 км за 2:36:45 часа. До последните километри тя се движеше в Топ 30, но в края беше изпреварена от няколко състезателки. Веднага след финала Мирчева беше откарана с количка и поставена в лед, за да свали температурата.

Пресфото – БТА снимка: Минко Чернев (ПК)

Престижно класиране за българка на най-стария маратон в света

Мирчева е 11-а от европейките в маратона, в който 12 състезателки се отказаха заради тежките условия. Тя беше третият представител на България на световното. Преди нея Тихомир Иванов (скок на височина) и Божидар Саръбоюков (скок на дължина) не успяха да преодолеят квалификациите и завършиха съответно на 28-о и 21-о място в дисциплините си.

Първото място на световното по лека атлетика взе Амане Берисо Шанкуле от Етиопия – с 2:24:23 часа. Тя изпревари сънародничката си и световна шампионка от 2022 Готитом Гебресласе, която изостана с 11 секунди. На трето място с 2:25:17 остана Фатима Гардади от Мароко.