<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=185677" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Гонзо бесен н...

Емблематично завръщане в националния отбор (видео)

21 Юни 2023
0 141

България не успя да се противопостави на Бразилия на старта на втория турнир във Волейболната лига на нациите, който се провежда в Орлеан, Франция. Тимът ни отстъпи с 0:3 (22:25, 17:25, 15:25) пред един от фаворитите в надпреварата.

Снимка: Владимир Шоков/БТА (ПБ)

Пламен Константинов заложи на стартов състав: Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Александър Николов, Георги Сеганов, Алекс Грозданов, Денис Карягин. В отбора емблематично завръщане направи и либерото Теодор Салпаров, който не беше играл близо 3 години и половина с националния екип.

Срещата започна много силно за българския отбор, който бе равностоен на волейболния колос до самия край. Мачът тръгна във високо темпо, а “трикольорите” показаха самочувствие и настроение. България можеше дори да вземе гейма и поне точка от срещата, но допусна обрат. Поведохме с 21-19, но тогава блокадата на Бразилия се събуди и опитните играчи на Ренан Дал Зото постигнаха 4 поредни безответни точки. Нашият тим не намери сили да догонва и съперникът затвори частта при 25-22.

Първа победа за България (видео)

Духът в родния тим спадна, ритъмът на игра бе нарушен, започнахме да правим повече грешки и да изпитваме трудност при начален удар. В същото време Бразилия настрои играта си, като във втория и третия гейм поведе и постепенно увеличаваше разликата, за да си осигури спокойствие до края.

Бразилия се намира на трета позиция във временното класиране с 4 победи и 1 загуба от 5 мача. България е на 11-та позиция с 1 победа и 4 загуби, като има 5 точки в актива си. В следващият мач се изправяме срещу Канада. Двубоят е на 22 юни от 17:30 ч. наше време.