<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=231769" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Шампионката ...

Григор Димитров с уникален обрат в 5-сетов трилър на Уимбълдън (видео)

04 Юли 2024
2 815

Григор Димитров с уникален обрат в 5-сетов трилър на Уимбълдън. Българинът победи китаеца Юнченг Шан с резултат 5:7,6:7,6:4,6:2,6:4 за 3 часа и 29 минути. Той реализира 19 аса и направи 9 двойни грешки за победата, като завърши с 82% спечелени точки на първи сервис, пише Gong.bg.

Безмилостен Григор Димитров на старта на Уимбълдън (видео)

Мачът започна равностойно, като и двамата състезатели печелеха сервис геймовете си. Китаецът обаче успя да пробие за 6:5, след което затвори сета със 7:5.

През втория сет Шан поведе с пробив, но Григор успя да го върне и се стигна до тайбрек. В него Григор направи една двойна грешка, която се оказа напълно достатъчна, за да загуби и втория сет.

В третия сет пробив за българина в 5 гейм му донесе предимство и той затвори частта с 6:4.

Снимка: стопкадър/видео

В четвъртия сет Григор повиши нивото си още и направи 2 пробива за крайното 6:2

Решаващият сет хасковлията проби още в първия гейм и запази преднината си до края, като затвори сета, а с него и мача с 6:4

В 3 кръг на Уимбълдън Григор Димитров ще се изправи срещу Гаел Монфис, който победи Стан Вавринка с 3:0 сета.