<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=222954" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Нургюл Салим...

Григор Димитров стартира с победа в Монте Карло (видео)

08 Април 2024
0 165

Григор Димитров стартира с победа в Монте Карло. Гришо отстрани в среща от първия кръг на “Мастърс” турнира играещия с “уайлдкард” представител на домакините Валентен Вашеро със 7:5, 6:2. Това се случи след точно 90 минути игра.

Деветият в света имаше колебания само в първата част, когато беше пробит на старта. Въпреки това той съумя да вземе сета със 7:5, а във втория не даде шансове на Вашеро. Димитров проби в четвъртия гейм, повеждайки с 3:1, след което съперникът му взе само веднъж подаването си.

Този удар на Григор Димитров вдигна публиката на крака (видео)

И трите аса в мача бяха дело на най-добрият ни тенисист, който освен това имаше сериозен превес по отношение на уинърите (23-8). Българският тенисист спечели 74% от точките си на први сервис (20/27) и оползотвори четири от шестте си възможности за пробив (67%), докато Вашеро реализира единствения брейкпойнт, до който успя да стигне.

След днешната победа българинът запази положителна тенденция от началото на сезона. Той не е отпадал след првия си мач в нито един от седемте турнира, в които е взел участие.

Димитров вече има 21 победи през 2024 г. Във втори кръг той ще срещне победителя от мача Миомир Кецманович – Матео Беретини, който е във вторник.