<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=212613" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Александър В...

Гришо отива на четвъртфинал на турнира в Бризбейн (видео)

03 Януари 2024
0 336

Гришо отива на четвъртфинал на турнира в Бризбейн, предаде БТА. Най-добрата ни ракета и американският му партньор Себастиан Корда елиминираха Хари Хелиоваара (Финландия) и Джон Пиърс (Австралия) след малко повече от едночасов престой на корта – 4:6, 6:3, 10:3.

Така двамата се класираха на четвъртфинала на двойки на турнира в Австралия. Следващите им съперници по пътя към трофея са британецът Лойд Гласпуул и нидерландецът Жан-Жулиен Рожер.

Вижте защо наричат Гришо „малкия Федерер“ (видео)

В първия си мач Димитров и Корда се нуждаеха от шампионски тайбрек, за да продължат. Сега пак повториха сценария. Те загубиха първата част с 4:6 след допуснат пробив още в първия гейм на мача. Във втория сет обаче върнаха жеста на противника си и го удариха при негово подаване за 3:1, след което до края при 5:3 отразиха два брейкбола, за да изравнят резултата.

Григор Димитров пое подаването в супер-тайбрека и благодарение на негови два аса двойката им поведе с 3:1. В последствие те увеличиха преднината си на 5:1 и след това на 7:2.

Гришо стартира новия сезон в Австралия със страхотен обрат

Димитров ще изиграе и срещата си от втория кръг на сингъл утре сутрин (4 януари). Негов съперник е Даниел Алтмайер (Германия). Българската звезда се справи с британския ветеран Анди Мъри. В момента Гришо е номер 2 в схемата.