<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=196024" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Гришо продължава напред в US Open след инфарктен мач

30 Август 2023
0 272

Гришо продължава напред в US Open след инфарктен мач.

Най-добрият ни тенисист преминава във втори кръг на Откритото първенство на САЩ. Той записа една от най-инфарктните и впечатляващи победи в своята професионална кариера в ATP тура.

32-годишният българин елиминира словака Алекс Молчан след с 6:7(9), 6:7(5), 6:1, 7:5, 7:6(9) за 4 часа и 40 минути игра на корт №7 в Ню Йорк.

За първи път

Така Григор направи за първи път в кариерата си обрат от 0:2 сета в турнир от Големия шлем, като му се наложи да спасява и три мачбола. Следващият му съперник ще бъде британеца Анди Мъри, който отстрани Корентен Муте.

Двубоят премина през много обрати. В последния сет Григор губеше с 2:5, но съумя да върне пробива и да вкара мача в тайбрек.

В него се стигна до идентична ситуация, в която Молчан разполагаше с два мачбола при 7:9, но загуби следващите четири точки и така победата отиде на сметката на Григор.

Българинът беше подкрепян през цялото време от публиката, а на трибуните беше и неговата майка Мария, както и мениджъра му Георги Стоименов, които бяха заели места на треньора Дани Валверду.

Източник: Топспорт