<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=231242" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Детето чудо н...

Късен гол и продължения спасиха Англия от срамно падане (видео)

01 Юли 2024
0 231

Късен гол и продължения спасиха Англия от срамно падане. Тимът обърна Словакия с 2:1 и се класира за 1/4-финалите на UEFA EURO 2024, където ще се изправи срещу Швейцария.

Гръмотевична буря не спря Германия към 1/4-финалите на ЕВРО 2024 (видео)

Островитяните бяха на път да отпаднат, но Джуд Белингам вкара мача в продължения с късен изравнителен гол. В тях се разписа Хари Кейн, за да донесе пълния обрат и да вдигне трибуните на крака. Резултатът бе открит в 25-ата минута от Иван Шранц с третия си гол от началото на Европейското първенство.

И двата отбора започнаха много активно, като не липсваха и твърдите единоборства. Още в третата минута централният защитник на Англия – Марк Гехи получи жълт картон, който го вади от предстоящия мач с Швейцария. Преди да са изтекли и 20 минути турският рефер Халил Мелер вдигна още три жълти картона – за Коби Мейно и Белингам от английския тим, предупреден бе и Юрай Куцка от Словакия.

снимка: Vbox7

Словаците вече се виждаха на четвъртфиналите, когато дълбоко в добавеното време Джуд Белингам ги наказа и прати мача в продължения. Той отбеляза със страхотна задна ножица и показа защо е най-скъпият футболист в света.

В продълженията

В края на първата част обаче едва не се стигна до изравняване. Центриране на Ласло Бенеш завари неподготвена английската защита и от няколко метра Петер Пекарик направи по-трудното -прати топката над вратата.

В началото на второто продължение Гарет Саутгейт извади голмайсторите Белингам и Хари Кейн, които видимо бяха уморени, но излизането им даде нови надежди на словаците. На два пъти те бяха близо до изравняване, но не им достигна малко късмет и майсторство. Така Англия запази живи мечтите си за достигане на финал на второ поредно Европейско първенство. А много от словашките играчи не успяха да скрият сълзите си след драматичното отпадане от Европейското първенство.