<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=205885" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Почти полови...

“Лъвовете” отстраниха Англия! България е на четвъртфинал на световното (видео)

01 Ноември 2023
0 1918

“Лъвовете” отстраниха Англия! България е на четвъртфинал на световното. Отборът на България се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по мини футбол в Рас Ал Хайма, ОАЕ, пише Sportal.bg.

“Лъвовете” постигнаха труден успех с 2:1 над Англия. Попаденията отбелязаха Явор Генчев (19) и Неделиан Костадинов (44-дузпа).

Първият точен удар за България дойде след само 120 секунди игра, когато Светлозар Табаков пробва рефлекса на противниковия страж.

В 7-ата минута отново юношата на „Левски“ шутира от далечна дистанция, но бранител на Англия успя да избие.

В 13-ата минута Спас Милушев направи отличен пробив по левия фланг, който завърши с мощен шут, но кълбото прелетя на сантиметри от целта.

&#8220;Лъвовете&#8221; отстраниха Англия! България е на четвъртфинал на световното (видео)

Логичното се случи в 19-ата минута, когато Явор Генчев се разписа с точен удар. Кълбото премина през куп футболисти, за да попадне в мрежата.

Отговорът на англичаните бе моментален, но с малко късмет удар на техен футболист бе избит от голлинията от негов съотборник.

Втората част започна с натиск на Англия, като Тодор Малинов успя да покаже класата си с няколко отлични намеси. Все пак в 40-ата минута Морган-Грифитс успя да изравни резултата, след като с малко късмет прати кълбото в мрежата на България. Футболист на “трите лъва” стреля от фал, а в наказателното поле от близка дистанция играчът с №10 вкара първи гол както в сблъсъка, така и във вратата на България от началото на Световното първенство.

В 44-ата минута Неделиан Костадинов върна преднината на България. Футболистът се разписа от дузпа, след като главният съдия отсъди наказателния удар за игра с ръка на футболист на Англия.

До края на срещата футболистите на България контролираха събитията на терена и напълно заслужено се класираха за четвъртфиналите на турнира, където ще премерят сили с националния отбор на Азербайджан.

Изключителен Григор Димитров в Париж (видео)