<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=222502" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Турски град щ...

Левски с най-тежката си загуба от 28 години насам

04 Април 2024
0 534

Левски с най-тежката си загуба от 28 години насам. Лудогорец разби с 5:1 Левски в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” постигнаха най-изразителната си победа над “сините” в историята, като за първи път вкарват пет гола във вратата на съперника, пише Sportal.bg. До момента шампионите бяха отбелязвали най-много четири попадения във вратата на тима от “Герена”. Това се бе случило през октомври 2021 година – 4:2.

Още в началото на мача Руан Секо откри за домакините, но скоро Марин Петков изравни. Почти веднага след почивката Георги Терзиев отново изведе разградчани напред, а Якуб Пьотровски вкара трето попадение. Скоро дойде и четвърти гол – Квадво Дуа бе точен. Кайо Видал оформи крайното 5:1 в даденото от съдията продължение.

Двата тима направиха отличен и равностоен мач през първата част, която логично завърши наравно. След почивката домакините наложиха пълна доминация и отбелязаха четири безответни гола, което доведе до разгрома.

Феновете на ЦСКА поискаха оставка преди дербито

С успеха си в сряда и загубата на ЦСКА – София от Локомотив (Пловдив) по-рано, Лудогорец вече има солидна преднина на върха на класирането. Играчите на Георги Дерменджиев вече са с 63 точки и имат шест аванс и мач по-малко от “червените”. Левски от своя страна остава с 51 на четвърта позиция.