<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=200974" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: "Лудогорец" п...

“Левски” взе Суперкупата след инфарктен край в Ботевград

02 Октомври 2023
0 77

“Левски” взе Суперкупата след инфарктен край в Ботевград. Баскетболният отбор на “Левски” е новият носител на Суперкупата на България. Хората на Димитър Ангелов надделяха над шампиона от миналия сезон “Балкан” Ботевград в нискорезултатен мач с 57-56. Така настоящият носител и на Купата на България добави трето отличие от Суперкупата във витрината си.

Може да бъде изображение с 7 души, хора, играещи волейбол, хора, играещи баскетбол и текстово съобщение
Снимка: Facebook/Национална Баскетболна Лига

Ужасният старт на “Балкан” в крайна сметка се оказа пагубен за отбора. В продължение на първите четири минути ботевградчани нямаха точка. Това позволи на съперника да се откъсне, като още в началото “Левски” поведе с двуцифрена разлика при 12-2. “Балкан” обаче не се отказа и в хода на първото полувреме успя да стопи разликата. На почивката резултатът бе 25-26 в полза на “сините”.

Везенков се върна в Гърция – почете “убиеца на Щатите” (видео)

През второто полувреме “Балкан” показа по-добро лице и обърна развоя на мача. В края на третата четвърт тимът дори изгради двуцифрен аванс, който на моменти стигаше 12 точки. В заключителните моменти обаче лидерът на “Левски” Златин Георгиев вкара ключова тройка, а в последствие Алекс Симеонов и Джон Флорвиъс отбелязаха решителните кошове за обрата. Именно Флорвиъс бе избран за MVP на мача след като отбеляза 19 точки и овладя 12 борби. Така “Левски” не позволи на “Балкан” да спечели първата Суперкупа в своята история. Треньорът на “Балкан” Петър Златанович сподели, че никога не е гледал по-грозен мач:

“Видимо е, че не сме готови. Не съм бил на по-грозен мач, нито като зрител. Може би заради ранния етап на сезона, но имаме състезатели, които не са били основни играчи в своите отбори и тепърва ще свикват с това. Започнахме сковано и оттам се получиха толкова грешки. Успяхме да се върнем в мача, но в такъв мач Левски е над нас на база опит. Опитът ни е малък, това е първият ни официален мач, а в същото време гоним нещо голямо. Дойде малко нервност, която до самия край на успяхме да изчистим. Ще решим проблема с липсата на център, ще го вземем, но искам да подходим правилно и да е състезател, който да даде разликата”, каза Златанович.