<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=223336" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Отиде си звез...

Ливърпул записа тежко поражение на “Анфийлд” (видео)

12 Април 2024
0 175

Ливърпул записа тежко поражение на “Анфийлд”. “Най-лошият мач при Юрген Клоп” и “нищо позитивно за отбелязване” – така беше описан двубоят на “Ливърпул” срещу “Аталанта” от четвъртфиналите в Лига Европа, който завърши с шокираща загуба 0:3.

Английският тим записа най-тежкото си поражение в европейските турнири, изравнявайки други две загуби с 0:3 (2014 и 2023 г. срещу “Реал” Мадрид).

Мърсисайдци бяха напълно неузнаваеми, допускайки много грешки в защита, както и при изнасянето на топката. В играта на “червените” имаше много брак, докато италианският тим изигра страхотен двубой и заслужено взе аванс преди реванша следващата седмица.

Бразилец съди ЦСКА във ФИФА за половин милион лева

Така италианският отбор се възползва от шансовете, които му се откриха и разгроми червените. Освен трите гола футболистите на “Аталанта” пропуснаха още няколко, включително в самото начало, когато топката се отби в главата на вратаря.

Джанлука Скамака се разписа в 38-ата и 60-ата минута, а Марио Пашалич отбеляза третото попадение в 83-ата.

“Няма нищо позитивно, което да се каже за този мач. Футболистите на “Аталанта” заслужават напълно победата. Не ми хареса тактическата ни дисциплина, или липсата ѝ. Бяхме навсякъде по терена, но без да правим нищо. Знам, че момчетата могат да играят по-добър футбол, но не и тази вечер”, коментира Юрген Клоп.

Мениджърът на клуба заяви, че той е отговорен за загубата. Но ако трябва да изиграе срещата отново няма да направи промени или да действа по различен начин в хода на двубоя.

“Изиграхме лош мач, футболистите трябва да го преживеят. “Аталанта” е добър отбор, създаде проблеми и на други съперници”, каза още германецът.

Клоп ще напусне отбора след края на сезона, но тимът му остава в битката за титлата във Висшата лига.

Ливърпул записа тежко поражение на “Анфийлд”