<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=195689" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: България при...

Лора Христова стана най-титулуваната млада биатлонистка, взе трети златен медал за България

27 Август 2023
0 147

Лора Христова стана най-титулуваната млада биатлонистка, взе трети златен медал за България на Световното първенство по летен биатлон в Осърбле (Словакия). В неделя българката грабна златото в преследването за девойки, където финишира за 28:24,3 мин. с 5 пропуска в стрелбата.

Лора Христова световна шампионка по летен биатлон

Лора Христова има три златни медала и от трите си старта, което я прави най-титулуваната млада биатлонистка на това световно първенство, предаде NOVA. Предните дни тя грабна титлите последователно в суперспринта и в спринта.

Снимка: Тодор Шабански, NOVA

Две секунди след Христова завърши представителката на домакините Ема Капустова, пратила само един изстрел извън целта. Бронзът бе за украинката Олена Хородна, финиширала след 4 пропуска на близо минута след Христова.

Българка грабна втори златен медал на световното по летен биатлон

Още една българка намери място в топ 10 – Валентина Димитрова. Тя потегли трета, но след 6 наказателни обиколки завърши седма. Със 7 пропуска Стефани Йолова е 13-а, а Лора Радковска не завърши.

Трикратната шампионка Лора е родена в Троян и доскоро се състезаваше за клуб „Аякс“, а вече е студентка в НСА. Нейни треньори са Цветан Цочев и Момчил Кинов.