<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=200946" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Откриха паме...

“Лудогорец” победи “Левски” в дерби с много претенции към съдията (видео)

01 Октомври 2023
0 192

“Лудогорец” победи “Левски” с минималното 1:0 в едно от дербитата на 12-тия кръг на ефбет лига. Единствения гол на стадион “Георги Аспарухов” отбеляза Руан Крус през първото полувреме.

&#8220;Лудогорец&#8221; победи &#8220;Левски&#8221; в дерби с много претенции към съдията (видео)
Снимка: Минко Чернев/БТА (БТ)

“Сините” имаха много претенции към съдията Георги Гинчев след края на двубоя. Треньорът на отбора Нiколай Костов претендира най-вече за непоказан червен картон за голмайстора Руан Крус за грубо влизане в краката на Пламен Андреев.

Чисто спортнотехнически, домакините започнаха по активно, но противно на показваното на терена, “орлите” удариха първи. В 25-ата минута Якуб Пьотровски изведе Руан Крус на чиста позиция в наказателното поле и той с плътен удар в близкия ъгъл на Пламен Андреев откри – 0:1.

В 59-ата минута Рикардиньо удари греда. Уелтън и Ел Джемили разиграха заучено статично положение, вторият центрира в наказателното поле, а ударът на Рикариньо срещна гредата.

Откриха паметник на Георги Аспарухов

Така “Левски” остава на четвърто място с 22 точки. “Лудогорец” е на 6-та позиция с две точки по-малко от “сините”.