<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=194672" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Треньорът на ...

Меси извeде Интер Маями до първи трофей в историята (видео)

20 Август 2023
0 573

Лионел Меси изведе новия му отбор Интер Маями до първи трофей. Аржентинецът и неговите съотборници спечелиха Купата на Лигите.

(AP Photo/George Walker IV)

В редовното време се получи равенство 1:1 срещу тима на Нешвил и драма с дузпи, завършила при резултат 10:9 отприщи радоста в розово.

Меси откри резутлата в средата на първото полувреме, но Фафа Пикул успя да изравни за Нешвил през втората част. И така се стигна до изпълнение на дузпи. Там двата тима показаха железни нерви. Като само трима човека пропуснаха от бялата точка, а двата бях от тима на Нешвил, което костваше и трофея.

За клубът на Дейвид Бекъм това е първа купа, след създаването на Интер Маями на 29 януари 2018 година. За Меси трофеят е исторически 44-ти в неговата кариера, което го превърна в най-успешния футболист що се отнася до спечели купи и титли.

Меси: Дойдох в Маями с желание, в ПСЖ не беше така