<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=188579" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Звездната се...

Никола Цолов блесна на “Силвърстоун”

09 Юли 2023
0 557

Много силно пилотиране демонстрира на британската писта „Силвърстоун” през уикенда българският пилот във Формула 3 Никола Цолов. Дебютантът на ART Grand Prix остана 23-и в квалификацията за седмия кръг от сезона във Формула 3, но в двете състезания показа впечатляваща скорост, като само липсата на шанс не му позволи да вземе точки.

Никола Цолов блесна на &#8220;Силвърстоун”

В съботния спринт Никола беше един от първите, които бяха повикани за мокри гуми в бокса и при връщането си на трасето той започна да си пробива път напред, като стигна до 10-ото място в класирането. След това обаче дъждът спря, пистата започна да изсъхва и Никола отстъпи до 15-ата позиция, тъй като нямаше как да се бори с пилотите, които го атакуваха със сликове.

В основното състезание в неделя Никола направи най-добрия старт в цялата колона и в първата обиколка успя да спечели 9 позиции и беше на границата на топ 10 до появата на колата сигурността. При рестарта Цолов спечели още едно място в класирането, а в хода на състезанието отново показа, че работи изключително добре с гумите и се изкачи до 11-ото място в подреждането.

Престижно класиране за Никола Цолов в Абу Даби

Но в 17-ата обиколка заваля, а колата на сигурността пак излезе на пистата заради катастрофа. Никола беше сред пилотите, които останаха на трасето със сликове и при рестарта му беше трудно да се отбранява, но въпреки това се пребори за 13-ото място на финала.