<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=224947" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Хаос и сблъсъ...

Нов медал за Боряна Калейн на Световната купа по художествена гимнастика (видео)

28 Април 2024
0 324

Боряна Калейн спечели бронзов медал, а Никол Тодорова завърши на осма позиция на финала на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в узбекистанската столица Ташкент.

Възпитаничката на Марияна Памукова изигра много добре композицията си и беше оценена с 34.750 точки, научаваме от Българската федерация по художествена гимнастика.

Боряна Калейн. Източник: Facebook / Българска федерация художествена гимнастика

Никол Тодорова пък допусна сериозни грешки и с резултат 27.900 точки се класира осма. Златото взе представителката на домакините Тахмина Икромова с 35.500 точки, а втора остана световната шампионка от Валенсия 2023 – германката Дария Варфоломеев.

На финала на топка Боряна Калейн се нареди на пето място с 32.850 точки, на бухалки – на четвърто, а в този на лента – на седмо.