<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=236525" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Предполага с...

Нов златен медал за България на световното първенство по летен биатлон

24 Август 2024
0 77

България спечели втора титла на продължаващото в естонския спортен център Отепаа световно първенство по летен биатлон., съобщава Българската федерация по биатлон. В спринта на 6 км при девойките Валентина Димитрова грабна златото, въпреки двата си пропуска на първа стрелба.

Източник: БФБ

Лора Христова стана най-титулуваната млада биатлонистка, взе трети златен медал за България

21-годишната биатлонистка от Дупница изпревари с 6 десети от секундата безгрешната на рубежа украинка Виктория Хвостенко, бронзът бе за Олена Хородна, също от Украйна.

Това е втора българска световна шампионка на първенството, след като преди два дни Лора Христова триумфира в суперспринта при девойките. Днес Лора финишира четвърта след три пропуска, на по-малко от 5 секунди от медалите.

Поздравления, Валентина! Гордеем се с теб!